Օգոստոսի 30 , ուսումնական տարվա մեկնարկ

Ողջո՛ւյն, սիրելի երրորդ դասարանցիներ: Սիրով տեղեկացնում եմ, որ  2019-2020  ուսումնական տարին մեկնարկում է օգոստոսի 30-ին։ Կհանդիպենք օգոստոսի 30-ին, ժամը՝ 10.00-12.00- ը, որ  միասին մարզվենք և լողանք:

Անհամբեր սպասում եմ մեր հանդիպմանը։

Օրը՝ Օգոստոսի 30, ժամը՝ 10.00-12.00
Մասնակիցներ՝ Արևելյան դպրոցի 3-րդ դասարանցիներ, ծնողներ
Պատասխանատուներ՝Հարությունյան Փիրուզա , Մովսիսյան Արմինե

Ծրագրում՝

Advertisements

Սեպտեմբերի 2-6-ի աշխատակարգ

Երկուշաբթի

08.30-09.00-Ուսումնական երթուղիների երթ կրթահամալիր

09.00-09.20-Առավոտյան  ընդհանուր պարապմունք

09.20-10.05-Բանավոր համրանք

10.10-11.00-«Ուսումնական ամառ» նախագծերի ամփոփում-ներկայացում

11.00-11.45-լողափնյա մարզական խաղեր

11.50-12.35-ուրախ օտար լեզու

12.35-12.55-Ընդմիջում

13.00-13.35-Բլոգուսուցում

Երեքշաբթի

08.30-09.00-ուսումնական երթուղիների երթ կրթահամալիր

09.00-09.20-առավոտյան  ընդհանուր պարապմունք

09.20-10.05-բանավոր մաթեմատիկա

10.10-11.00-«Ուսումնական ամառ» նախագծերի ամփոփում-ներկայացում

11.00-11.45-հեծանիվ

11.50-12.35-բլոգուսուցում

12.35-12.55-Ընդմիջում

13.00-13.35-ամառային ընթերցանություն

Չորեքշաբթի

08.30-09.00-Ուսումնական երթուղիների երթ կրթահամալիր

09.00-09.20-առավոտյան  ընդհանուր պարապմունք

09.20-10.05-բանավոր մաթեմատիկա

10.10-11.00-«Ուսումնական ամառ» նախագծերի ամփոփում-ներկայացում

11.00-11.45-պարտիզապուրակային աշխատանք

11.50-12.35-բլոգավարություն

12.35-12.55-Ընդմիջում

13.00-13.35-ուրախ օտար լեզու

Հինգշաբթի

08.30-09.00-Ուսումնական երթուղիների երթ կրթահամալիր

09.00-09.20-առավոտյան  ընդհանուր պարապմունք

09.20-10.05-պարերգերի ուսուցում

10.10-11.00-«Ուսումնական ամառ» նախագծերի ամփոփում-ներկայացում

11.00-11.45-մարզական խաղեր, հեծանիվ

11.50-12.35-ուրախ օտար լեզու

12.35-12.55-Ընդմիջում

13.00-13.35-Երաժշտական գործունեություն

Ուրբաթ

08.30-09.00-Ուսումնական երթուղիների երթ կրթահամալիր

09.00-09.20-առավոտյան  ընդհանուր պարապմունք

09.20-10.05-ամառային պատում-զրույցներ

10.10-11.00-«Ուսումնական ամառ» նախագծերի ամփոփում-ներկայացում

11.00-11.45-Մարզական խաղեր, «Լողափնյա սեպտեմբեր»

11.50-12.35-ուրախ օտար լեզու

12.35-12.55-Ընդմիջում

13.00-13.35-Բլոգավարություն

Քանդակի դպրոց

IMG_5159

Օրը՝ հունիսի 3

Ժամը՝ 10:30-11:30

Վայրը՝ Հյուսիսային դպրոց՝ քանդակի դպրոց

Մասնակիցներ՝ Արևելյան դպրոցի 2-3 դասարանի սովորողներ

Նպատակը՝

Խեցեգործության նպատակն է սովորողի մոտ զարգացնել մտավոր ունակություններն ու երևակայությունը,  որի ընթացքում երեխան սովորում է պատրաստել մտածածը, նրա մոտ զարգանում է մանր մատորիկան, իսկ նյութերի բազմազանությունը նոր մտքեր է առաջ բերում: Խաղ-արվեստը երեխայի մանկությունը դարձնում է գունեղ և լիարժեք:

Ընթացքը՝

ՈՒսումնասիրել Քանդակի դպրոցը, ծանոթանալ նոր գործիքներին, պայմաններին, սովորողների աշխատանքներին։  Վերցնել կավը և նոր մտքերն հաղորդել կավին։

Արդյունքը՝  լուսանկարներ,  տեսանյութեր։

Բարև ջուր

IMG_4581

Անցկացման վայրերը՝ Արևելյան լողափ

Օրը՝ Հունիսի 1

Մասնակիցներ՝ Արևելյան դպրոցի 2-3 դասարանի սովորողներ

 

Ծրագրում

1. լողափ-fashion ներկայացում

2.Լողափային մարմնամարզություն

Կատարում ենք նախավարժանք, մկանները վարժեցնում ենք, մարմինը նախապատրաստում լողալուն

3.Ցնցուղի ընդունում

4.Լողափնյա երգեր լողավազանում — Արևների շարք

5.Գնդակախաղ լողավազանում

6.Խաղիկ —Ռիթմիկ ծափեր ջրի վրա, ջրի տակ

7.Սովորողներից մեկը օղակը պահում է լողավազանի մեջ, մյուս սովորողները լողալով անցնում են օղակի միջով:

8.Խումբը բաժանվում է  2 թիմի:Երկու թիմերին տրվում են  բաժակներ,իսկ լողավազանից  3-5 մետր հեռավորության վրա դրվում են դույլեր: Սովորողները բաժակներով լողավազանից ջուր են վերցնում և վազելով տանում, լցնում դույլի մեջ:Որ թիմը  դույլը  ավելի շուտ լցնի,այդ թիմն Էլ կճանաչվի հաղթող:
9.Հյուրասիրություն -պաղպաղակ։

Հեղինակային կրթական ծրագրի հեղինակների ամենամյա ստեղծագործական հավաք Մայիսի 13-17-ի աշխատակարգ

Մայիսի 13, երկուշաբթի

8.00-09։00 —Ուսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական, անհատական երթուղիներով

9.00-9.15- Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:20-10:05-Մաթեմատիկա-Չափումներ թզերով, քայլքով, մետրով, քանոնով, համեմատում։

10:10-10:55-Լեզվագործունեություն ՝ Պատմությունների հորինում, մուտքագրում

11։00-11։15-Ընդմիջում

11:15-12:00-Շախմատ

12:05-12:50-Ֆիզկուլտուրա-Հեծանվավարություն

12։50-13։10-Տեխնոլոգիա՝ կավագործություն

13:15-13:35-Ռուսերեն

Մայիսի 14,  երեքշաբթի

8.00-09։00- Ուսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական, անհատական երթուղիներով

9.00-9.15- Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:20-10:05-Հունիսյան ամենամյա ազգագրական փառատոն. ազգային օպերա «Ծաղիկների երգը» ներկայացման փորձ Մարինե Ոսկանյանի հետ

10:10-10:55—Անգլերեն

11։00-11։15-Ընդմիջում

11։15-12։00-Ընթերցանություն՝ Դոնալդ Բիսեթ

12։05-12։50-Մաթեմատիկա- Երկարության չափման վերաբերյալ խնդիրների կազմում, մուտքագրում և լուծում

12։55-13։30-Նկարչական պլեներ լանջերին

Մայիսի 15,  չորեքշաբթի

8.00-09։00- ՈԻսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական, անհատական երթուղիներով

9.00-9.15-  Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09։20-10։55-Ես և շրջակա աշխարհ՝ բնության պահպանում, շրջապատի մաքրում

11։00-11։15-Ընդմիջում

11։20-12։05-Լեզվագործունեություն 

12։10-12։30-Երգ և պար

12։35-13։05-Ազգային խաղեր

13։10-13։35-Անգլերեն

13:35- Կլոր սեղան`

Արևելքի ռադիոխմբագրություններ

 

 

Մայիսի 16, հինգշաբթի

8.00-09։00- ՈԻսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական, անհատական երթուղիներով

9.00-9.15-  Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09։20-10։05-Ընտրությամբ գործունեություն

10։10-10։40-Անգլերեն

10:45-11։00-Ընդմիջում

11։00-11:45-Ռուսերեն

11։50-12։35-Բացօթյա ընթերցանություն՝ Դոնալդ Բիսեթ

12։40-13։30-Էլեկտրոնային մաթեմատիկա

 

Մայիսի 17, ուրբաթ

8.00-09։00- ՈԻսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական, անհատական երթուղիներով

9.00-9.15-  Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09։20-10։05-Ռուսերեն

10։10-10։55-Անգլերեն

11։00-11։15-Ընդմիջում

11։20-13։30-ՈՒսումնական ճամփորդություն